Ar vaikas valgys jogurtą vietoj ledų?

Ar vaikas-valgys jogurtą vietoj ledųIkimokyklinukai valgo tą patį, ką ir kiti šeimos nariai. Taigi, jeigu norime, kad vaikas įprastų valgyti sveikai, turime ir patys maitintis įvairiais sveikais produktais racionaliais kiekiais. Priklausomai nuo amžiaus, aktyvaus vaiko energijos poreikiai yra didesni negu kai kurių suaugusių moterų.

Nebūtina apriboti vaiko gaunamo kalorijų kiekio, bet svarbu kontroliuoti, ką jis valgo. Vaiko meniu turi sudaryti daugiausia sveiki maisto produktai: neriebi mėsa, vištiena, jūros produktai, kiaušiniai, pupelės, nesmulkinti grūdai, pavyzdžiui, nesijotų ir įvairių grūdų duona, įvairios košės, bent dvi porcijos pieno produktų per dieną, švieži arba truputį apdoroti vaisiai ir daržovės. Nelaikykite namuose nepageidaujamų produktų, pavyzdžiui, saldainių, nes jais lengva susigundyti. Tik nepersistenkite – uždrausti produktai vaikus itin traukia.

Nustatykite valgymo laiką

Valgymas drauge ugdo vaiko įpročius prie stalo. Išjunkite televizorių, nešnekėkite mobiliuoju telefonu, parodykite vaikui, kad valgymas – tai mėgavimosi skaniais ir sveikais patiekalais laikas, taip pat puiki proga pabūti kartu ir pabendrauti. Šeimos pietų ar vakarienės ritualo metu stenkitės palaikyti draugišką atmosferą: nebarkite vaiko dėl išlieto pieno ar padažu sutepto drabužio.

Auklėkite vaiką pavyzdžiu

Norite, kad vaikas valgytų bulvių košę, o ne gruzdintas bulvytes, gertų pieną, užuot smaguriavęs saldžiais gėrimais? Tuomet ir patys turite taip maitintis. Vaikai nuo mažų dienų stengiasi perimti tėvų valgymo įpročius, nesvarbu, ar jie tinkami, ar ne. Pasinaudokite šia vaiko savybe ir tiekite į stalą sveiką maistą.

Keletas sveiko maisto variantų:
– kuskusas vietoj baltųjų ryžių;
– neriebi jautiena vietoj įprastos šoninės;
– bulvių košė su neriebiu pienu, o ne gruzdintos bulvytės;
– džiovinti vaisiai vietoj saldainių;
– neriebus sūris vietoj riebaus;
– jogurtas vietoj ledų.

Maistingųjų medžiagų suteiks užkandžiai

Sveiki ir naudingi užkandžiai tarp valgymų papildys maistingųjų medžiagų vaiko meniu trūkumą.
Vaiką stenkitės maitinti toje pačioje vietoje, geriausia, virtuvėje arba valgomajame. Jeigu vaikas atsisės tik pavalgyti, tuo pačiu metu neužsiims papildomais darbais, greičiau pajus sotumo jausmą.

Keletas užkandžių pavyzdžių:
– pusė sumuštinio,
– daržovės su neriebiu padažu,
– neskaldytų grūdų trapučiai ir sūris,
– jogurtas,
– vaisiai,
– pienas,
– kietai virtas kiaušinis arba omletas,
– grūdų mišiniai su pienu,
– neriebūs kukurūzų spragėsiai (vaikams nuo 4 metų).

Siūlykite vaikams naujus patiekalus

Ikimokyklinio amžiaus vaikai gali būti kaprizingi valgytojai: jie ištisomis savaitėmis gali rinktis tuos pačius maisto produktus, nepaisydami mūsų pastangų paįvairinti jų meniu.

Ekspertai rekomenduoja kuo rečiau gaminti mėgstamus vaiko patiekalus ir siūlyti jam įvairių kitų. Dauguma vaikų galiausiai bent pradės ragauti naujų produktų.

Kol pratinate vaikus prie įvairesnių patiekalų, duokite jiems pagal amžių tinkamų maisto papildų, jie kompensuos maisto medžiagų stygių.

Parengė sveikos gyvensenos specialistė Ieva Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook